Dijital Geleceğin Anahtarı:
Yapay Zekâ Temelli
Akıllı Kütüphaneler

23 - 27 Mart 2024
Rami Kütüphanesi

Dijital Geleceğin Anahtarı:
Yapay Zekâ Temelli
Akıllı Kütüphaneler

23 - 27 Mart 2024
Rami Kütüphanesi

Etkinliğe Kalan Zaman

GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
Etkinliğe Kalan Zaman
GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE

Etkinlik kategorileri

[printfriendly]
Atölyeler

Atölyeler

Yaklaşan Etkinlik

Tümünü Göster

Festival, kütüphane ve teknolojinin buluşmasını kutlayan bir Atölye Programı sunuyor! Festival kapsamında çeşitli atölyeler düzenleniyor: kodlama, sanal gerçeklik, dijital hikaye anlatıcılığı, 3D yazıcı kullanımı gibi konuları içeriyor. Uzman rehberler eşliğinde interaktif ve eğlenceli atölyeler, katılımcıları bilgi ve teknoloji dolu bir maceraya çağırıyor. Gel, Rami Kütüphanesi’nde bu heyecan verici etkinliklere katıl, bilgi ve teknolojinin gücünü keşfet!

İftardan Sahura Teknoloji

İftardan Sahura Teknoloji

Yaklaşan Etkinlik

Tümünü Göster

İftardan Sahura Teknoloji, Uluslararası Kütüphane ve Teknoloji Festivali’nin en ilgi çekici etkinliklerinden biridir. Bu etkinlikte, kütüphane ve teknoloji alanlarının önde gelen isimleri, iftar sonrası Rami Kütüphanesi’nde bir araya gelerek, güncel konuları tartışacak, deneyimlerini paylaşacak ve soruları yanıtlayacaklardır. Etkinlik, kütüphane ve teknoloji alanları arasında bilgi, beceri ve iş birliği köprüsü kurmayı amaçlamaktadır.

İlham Veren Konuşmalar

İlham Veren Konuşmalar

Yaklaşan Etkinlik

Tümünü Göster

Festival ruhunu yansıtan İlham Veren Konuşmalar Serisi zihinleri aydınlatıyor! Uzman konuşmacılar, kütüphanelerin geleceği ve bilgi teknolojisinin toplum üzerindeki etkileri gibi ilham verici konuları ele alacaklar. Gel, Rami Kütüphanesi’ndeki bu seriyi kaçırma, yeni bakış açıları kazan ve potansiyelini keşfet!

Mesleki Seminerler

Mesleki Seminerler

Yaklaşan Etkinlik

Tümünü Göster

Kütüphane ve Teknoloji Festivali’nin önemli bir parçası olan Mesleki Seminerler, Rami Kütüphanesi’nde uzmanlarla bilgi ve beceri paylaşımı fırsatı sunuyor. Bu seminerler, kütüphanecilik ve bilgi yönetimi gibi mesleklerde çalışanlar için güncel gelişmeleri takip etme ve uzmanlık alanlarını genişletme şansı sunuyor. Alanında uzman konuşmacılar tarafından verilen oturumlar ve atölye çalışmaları, katılımcıların yeni stratejiler öğrenmesine ve deneyimlerini paylaşmasına olanak tanıyor. Kütüphane ve Teknoloji Festivali’nin ruhunu yansıtan bu seminerler, geleceğin kütüphane ve bilgi merkezi profesyonellerini bir araya getiriyor. Gel, Rami Kütüphanesi’ndeki bu heyecan verici bilgi paylaşımına katıl, mesleki gelişiminin önünü aç!

Paneller

Paneller

Yaklaşan Etkinlik

Tümünü Göster

Kütüphane ve Teknoloji Festivali’nin bir parçası olan Paneller, bilgi ve fikir alışverişini destekleyen bir platform sunuyor. Sektörün önde gelen isimleri ve uzmanları, kütüphane hizmetlerinin ve teknolojinin geleceği hakkında ilham verici konuşmalar yapıyor ve soruları yanıtlıyorlar. Katılımcılar, çeşitli oturumlarda sektördeki son gelişmeleri, en iyi uygulamaları ve gelecek trendlerini tartışma fırsatı bulacaklar. Bu etkinlikler, katılımcıları bilgi birikimlerini artırmaya teşvik ederken sektördeki bağlantıları güçlendirme ve yeni fikirlerle ilham alma imkanı sunuyor. Gel, Rami Kütüphanesi’nde bu heyecan verici panellere katıl, kütüphane ve teknoloji alanında ileriye dönük bir bakış açısı kazan!

Sanatsal Etkinlikler

Sanatsal Etkinlikler

Etkinlik Hazırlanıyor...

Sizi bir sanat yolculuğuna davet ediyoruz! Festival kapsamında, çeşitli sanat dallarından örnekler sunarak katılımcıları heyecanlandıracak bir programla karşınızdayız. Resim sergileri, heykel gösterimleri, canlı performanslar ve interaktif atölyelerle dolu bu etkinlikler, sanat tutkunlarına ve meraklılarına ilham vermek için burada. Kültür ve teknolojiyi bir araya getiren bu etkinlikler, Rami Kütüphanesi’nin misyonu doğrultusunda bilgiye erişimi destekleyerek toplumsal etkileşimi güçlendiriyor. Gel, sanatın büyüsüne kapıl, hayal gücünü özgür bırak ve bu benzersiz deneyimi Rami Kütüphanesi’nde yaşa!

Paydaşlarımız

Etkinlik Konumu

Otobüsle: 37A, 37E, 37Y, 38B numaralı otobüsleri kullanarak kütüphanemize ulaşabilirsiniz. Otobüs ile ulaşımsağlayacak ziyaretçilerimizin Talimhane Caddesi durağında inmeleri gerekmektedir. Durak vekütüphanemizin arasında 5 dakikalık yürüme mesafesi bulunmaktadır.

Metroyla Ulaşım: M1A ve M1B metrolarını kullanarak kütüphanemize ulaşabilirsiniz.

Minibüs ile Ulaşım: A-27 ve A-74 numaralı minibüs hatlarını kullanarakkütüphanemize ulaşabilirsiniz. Minibüs ile ulaşım sağlayacak ziyaretçilerimizin Rami Kışla Caddesi veya Talimhane Caddesi durağında inmeleri gerekmektedir.

Tramvayla Ulaşım: T4 Topkapı- Mescid-i Selam Tramvay Hattı ile Rami durağında inerek kütüphanemize ulaşabilirsiniz.

Özel aracınızla da kütüphaneye ulaşım sağlamanız mümkündür. Aracınızı Eyüp Belediyesi’nin 500 araç kapasiteli ücretli otoparkına park edebilirsiniz.